Browse By

Tics veroorzaakt door adhd medicijnen

KnipoogTicHet Amerikaanse adhd blad Additude doet melding van ingezonden brieven van verontruste ouders wiens kind plotseling tics kreeg bij aanvang van adhd medicatie.

Voorbeelden van tics zijn overdreven met de ogen knipperen of andere onwillekeurige spiertrekkingen.

Gilles de la Tourette is oververtegenwoordigd in de adhd groep, en het is gebruikelijk dat artsen mensen met Tourette geen stimulantia geven.

Bij een kind (of volwassene) zonder tics die na het starten van stimulantia last van tics krijgt zullen de tics over het algemeen weer verdwijnen nadat de medicatie direct is gestopt.

Maar in enkele gevallen is een latent aanwezige tic stoornis door de pillen getriggerd. En gaat niet meer weg na het stoppen van medicatie. Aldus Larry Silver in Additude.

Rest de vraag: Als het kind geen pillen zou hebben gehad, zou de tic stoornis dan nooit naar buiten zijn gekomen?

 

 

 

One thought on “Tics veroorzaakt door adhd medicijnen”

  1. Rita says:

    Exact deze ervaring! Al snel na het beginnen met Ritalin, ontwikkelde ik diverse tics. Fijn dat er -eindelijk- aandacht voor is! Chapeau!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Protected by WP Anti Spam